Konwergencja między Teslą, SpaceX, energią odnawialną i wydobywaniem bitcoinów

Aby ustanowić gospodarkę międzyplanetarną, ludzkość potrzebuje lepszego systemu finansowego, jaki może zaoferować zdecentralizowana kryptowaluta.

Tesla – jedna z dziesięciu największych firm z listy Fortune 100, prowadzona przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie, Elona Muska – przelała 1,5 miliarda dolarów ze swojej gotówki skarbowej do Bitcoin Profit na początku lutego.

Zakup Bitcoina przez Muska zaskoczył tradycyjnych inwestorów, którzy musieli teraz zrozumieć, w jaki sposób ich inwestycja w Teslę będzie miała związek z Bitcoinem

Obecnie znaczna część przychodów Tesli pochodzi ze sprzedaży nadwyżek kredytów na energię odnawialną lub REC, które wyschną w ciągu najbliższych kilku lat, gdy konkurujący producenci samochodów będą produkować własne pojazdy o zerowej emisji i budować REC z państwami, które ich wymagają.

W skardze Tesli do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma stwierdziła , że zaktualizowała swoją politykę inwestycyjną, aby była bardziej elastyczna w dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów z niewykorzystanej gotówki. W ramach tego planu Tesla zapowiedział, że zainwestuje w pewne „alternatywne aktywa rezerwowe, w tym aktywa cyfrowe, złoto kruszcowe oraz fundusze giełdowe w złocie”. Oświadczenie kontynuuje:

„Następnie zainwestowaliśmy łącznie 1,50 miliarda dolarów w Bitcoin w ramach tej polityki i możemy od czasu do czasu lub długoterminowo nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe. Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować Bitcoin jako formę płatności za nasze produkty, z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów i początkowo na ograniczonych zasadach, które możemy zlikwidować lub nie zlikwidować po otrzymaniu. ”

Rynek bitcoinów postrzegał uznanie Tesli i postęp w branży kryptograficznej jako instytucjonalną weryfikację wykorzystania Bitcoin jako środka przechowywania wartości.

Powiązane: Tesla, Bitcoin i przestrzeń kryptowalut: serial Musk trwa? Eksperci odpowiadają

Wykorzystanie zdecentralizowanych źródeł mikroenergii do wydobywania bitcoinów

Inne firmy Tesli produkują i sprzedają panele słoneczne, dachy słoneczne i baterie. Baterie są używane w jego samochodach i zapewniają magazynowanie energii w domowych systemach słonecznych.

Domowe systemy słoneczne mogą dostarczać nadwyżkę energii do sieci. Lokalna firma energetyczna będzie proporcjonalnie rozliczać rachunki klienta za energię elektryczną na podstawie ilości energii pobieranej z systemu.

Tesla Powerwalls może przechowywać tę nadwyżkę energii i zasilać różne rzeczy w Twoim domu, w tym klimatyzatory, i ładować Twój pojazd elektryczny Tesla.

Nadmiar energii ze źródeł mikroenergii Tesli może zostać przekierowany w celu uruchomienia operacji wydobywania kryptowalut. Bez wydobywania kryptowalut nadwyżka energii jest marnowana lub przechowywana i sprzedawana za grosze za dolara. Teraz Tesla i inne firmy energetyczne mogą zamienić nadwyżkę mocy w cyfrowy zasób, taki jak Bitcoin, który jest natychmiastowo dostępny dla banków.