Bitcoin Bierze 36,000 dolarów, gdy demokracja amerykańska jest zagrożona.

Bitcoin wzrósł do 36.500 dolarów dzisiaj, wyraźnie łamiąc 35.000 dolarów po pewnym oporze przez większość dnia.

Wydaję się, że wydarzenia w Waszyngtonie dały mu popchnięcie, podnosząc jego cenę do nowego, ciągle wysokiego poziomu.

Sytuacja w Waszyngtonie trwa nadal, a prezydent wybrany przez Jo Bidena stwierdza, że szturm na Kongres „graniczy z podburzaniem“.

Dalej nazwał to „powstaniem“, stwierdzając, że jest to niewielka mniejszość ekstremistyczna.

Ustępujący prezydent Donald Trump wezwał protestujących do powrotu do domu, stwierdzając, że wybory zostały skradzione, ale powinni oni wrócić do domu.

Gwardia narodowa zeszła teraz na kongres, podobnie jak wiele innych agencji prawniczych, a sytuacja znalazła się pod większą kontrolą.

Sugeruje się, że ustawodawcy mogą wznowić proces poświadczania wyborów w dniu, który wstrząsnął Ameryką.

Dzień, w którym demokracja amerykańska jest najbardziej zagrożona, co rodzi pytania, dlaczego tym protestującym pozwolono godzinami włóczyć się po Kongresie, jak gdyby Stany Zjednoczone nie były w stanie egzekwować prawa.

Mogłoby to wywołać niepewność w nadchodzących dniach, w miarę jak transformacja będzie postępować do 20 stycznia, kiedy to oczekuje się, że Biden zajmie bielutki dom w Ameryce, która ma swoją reputację jeszcze bardziej zniszczoną.

W tym samym czasie amerykańska opinia publiczna wydaje się odrzucać tego rodzaju politykę, a Associated Press wzywa Etereum do zablokowania specjalnych wyborów w Gruzji na rzecz dwóch demokratów, co daje Bidenowi nieco wolnej ręki na następne 4 lata.